من عاشق بوی سیبم.

مخصوصاَ وقتی پخته میشه و اساسی بوش خونه رو بر میداره.

این عکس داغه داغه. خودش نه. سیب هاش هنوزم سرد نشدن.

اینهای سیب های اضافه در یخچال بود که به یه کمپوت رژیمی سیب تبدیل شد. با کمی زعفرون و گلاب و 2 قاشق شکر. وقتی سرد میشه بهترین میان وعده برای ما هست و خیلی دوست میداریم.

و اینها 2 دسر مهمونی اخیر بود

موزائیک قهوه

ژله کاسترد (جفتش رو از مطبخ رویا جون برداشتم که لینکش همین کناره)

و اینهم کیک افتضاحی بود که برای تولد خواهرم پزیدم.

خوب راستش من هیچوقت کیک با روکش شکلات درست نکرده بودم. و نمیدونستم شکلات رو با چی باید مخلوط کنم. در نتیجه شکلات خالص ریختم روی کیک بینوا خجالت

اول که زود سفت شد و نتونستم صافش کنم. دوم که خیلی کیک خوشمزه ام رو شیرین کرد ( به جان خودم کیکش خیلی لطیف و عالی شده بود) و سوم اینکه کیکه بریده نمیشد نیشخند یعنی شکلاته شده بود مثل رویه بستنی دبل چاکلت. فشار که آوردم کیک رو ببرم روکشش شکست. هیپنوتیزم بعدش بیچاره خانواده که مجبور بودن بخورن و هی تعریف هم کنن. البته کسی که مثل همیشه بی رو دربایسی اظهار نارضایتی کرد مامانم بود که حتی برای دلخوشی من کیکش رو پیش خودش نگه نداشت و زودی گفت من نمیخورم. گریه و صد البته بی مهریش رو بقیه جبران کردن و به هر ضرب و زوری بود کیکشون رو تا ته خوردن خجالت آهان. پروانه ام رو ببینین. خودم درستش کردم. هرچند خیلی افتضاح بود اما خیلی دوستش داشتم بغل

و اینهم  خاگینه ای هست که من یاد نمیگیرمش. اگه 2 ثانیه قبل این عکس رو دیده بودین.!! باد کرده بود و عین کیک اومده بود تا لبه قابلمه. البته رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون ولی خوب دیدن اون صحنه خودش لذتی داشت.

جوجو طفلی که مثل همیشه خورد و گفت خوشمزه هست دروغگو . البته مزه اش بد نبود. اما سبزی هاش رفته بود یکطرف و بقیه ش هم که باد کرده بود. خیلی افتضاح بود خلاصه. حیثیتم رفت به باد فنا.

 

 

و آخریش هم توپ های خرمایی یا به قول جوجو بمب.

فکر کنم قبلاَ هم گذاشتم. اما طرز تهیه اش اینه:

خرماهای کارتنی بزرگ  (به خاطر پوست نازکشون ) رو هسته میگیریم و روی حرارت میذاریم. البته خیلی کم. (مثل بخاری) کمی کره اضافه میکنیم و در حالی که داغه حسابی چنگش بزنین تا دستتون تاول بزنه نیشخند ) شوخی کردم در حالی که داغه با پشت قاشق مخلوطشون کنینن و وقتی خرما حساب نرم شد از روی حرارت بردارین. به نظرم روی گاز شاید 1 دقیقه هم نشه. مواظب باشین خرما نسوزه.

بعدشم با دست ورزش بدین. یه گردو از خرما و کره بردارین. وسطش گردو بذارین و قلقلیش کنین قلب بعدشم توی پودر نارگیل و کنجد و یا هر پودر دیگه ای دوست داشتین (مثلاَ پسته که خیلی هم خوشگل میشه) بغلطونین و تموم. با چای میل کنین.

بفرمائید:

همین.

غرض خودنمایی بود که به حمداله حاصل شد. نیشخند