سلام دوست جونا

برف رو دیدین؟ بغل من هیچ وقت از دیدن برف انقدر ذوق نکرده بودم. کلاَ برف رو دوست ندارم. اما 5 شنبه فهمیدم به خاطر مصائبی که موقع برف برای سر کار رفتن داشتم از برف خوشم نمی اومده.

بگذریم ، 5 شنبه وقتی بیدار شدیم و برف رو دیدیم کلی ذوقیده شدیم. جوجو رفت سرکارش و وقتی دیده بود خبری نیست بدبو بدیو برگشت خونه و با هم رفتیم بیرون. اول رفتم پاک جنگلی لتمال و اینم عکس ها:

 

و این جاده مه گرفته زیبا

آدم برفی با پوشش و ظاهر غیر اسلامی که نمیدونم کی اومده بود کله سحر ساخته بودش و ما هم کلی باهاش عکس انداختیم نیشخند

و اینجا هم بالای گارد ریل میتونین دریاچه چیتگر رو ببینین که در حال آبگیری هست. البته توی این عکس خیلی ناواضحه. اما روزهای دیگه اگر از این زاویه بهش نگاه کنین رنگ سبز آبی خیلی زیباش چشمها رو میزنه.

بعدشم برای اینکه عقده برفمون تا سال آینده فروکش کنه رفتیم پارک چینگر و این هم مناظر بسیار بسیار زیباش:

و سفره خانه تشریفات که من خودم نرفتم اما مامانم اینا که رفتن میگن غذاهاش خوبه و مردیم شهید پرور توی روز برفی هم خودشونو رسونده بودن و دم سفره خونه جا برای پارک کردن نبود

یه هاپو که توله هاش خیلی کوچولو بودن و نمیتونستن توی برف ها برن و همش زوزه میکشیدن (توله هاش رو پای درخت سمت چپ میشه دید و شرمنده واضح تر نبود این عکس ها در حال حرکت گرفته شده)

دریاچه کوچیک برف گرفته

شکوفه های زیبا که طفلی ها فکر کنم زیر برف یخ زدن:

و اینم طاس کبابم که به نظر خودم عالی شد نیشخند و البته من آبش رو بیشتر ریختم چون هوس آبگوشت نیز داشتم.

و ایشون هم چیز کیک توت فرنگی که توت فرنگی گیرمون نیومد برای تزئینش:

دیروز هم که جمعه بود جوجو صبح زود با پدرش رفت برای ماشینمون معاینه فنی گرفت و بعدشم هم تا بعد ظهر سردرد و گردن درد گرفت و من تمیزکاریی که قرار بود با هم انجام بدیم رو شروع کردم و عصر هم که از کمای روحی در اومد میخواست به روش خودش با کثافت کاری تمیز کنه که من نذاشتم و نتیجه این شد که مثل سالهای قبل خودم تنهایی کاریو که همیشه قراره با هم انجام بدیم انجام دادم.

و تا شب این شعر توی سرم میپیچید

اصل بد نیکو نگردد آن که بنیادش بد است

تربیت نا اهل را چون گردکان بر گنبد است

زمستون ها پشت سر هم میاد و میره و ذغال هر سال روسیاه تر میشه.

شرمنده دیگه غر غر رو در انتهای پست ذوقانه گذاشتم. باید مینوشتم و نمیخواستم براش یه پست جدا بنویسم.

مواظب خودتون باشین.

آهان یه چیز دیگه. امسال برای سبزه نخود گذاشتم. کم کم داره ساقه هاش بلند میشه. دیروز یادم رفت از اون عکس بندازم. وقتی سبز شد براتون مذارم.