شکر خدای مهربان

امروز قرار بود ديگه متنی ننويسم. اما هی مطالبی که ميخونم دلم نمياد اينجا نذارم . هم شما بخونين و هم برای بعداْ خودمم بمونه

    مردي از تحمل بار سنگين رنج و مرارت خود سرگردان بود و هر روز به درگاه پروردگار دعا مي‌كرد كه: ?چرا من؟ همه شادمان به نظر مي‌رسند، چرا فقط من در چنين عذاب اليمي هستم؟? يك روز، به سبب درماندگي بسيار، به درگاه خداوند چنين دعا كرد: ?پروردگارا، تو مي‌تواني رنج‌هاي هر كس ديگري را به من بدهي، من براي پذيرش آن آماده‌ام، اما رنج مرا از دوشم بردار كه ديگر بيش از اين تاب تحملش را ندارم.?

    آن شب، وي خواب زيبايي ديد _ زيبا و افشا كننده. خوابي كه در آن پروردگار در آسمان ظاهر شد و خطاب به او و ديگران فرمود ?همگي رنج‌هاي خود را به معبد بياوريد.? همه از رنج‌هاي خود خسته بودند. و جملگي دعا كرده بودند كه: ?من براي پذيرفتن رنج‌هاي هر كس ديگري آماده‌ام، اما رنج مرا از من دور كنيد؛ رنج من غير‌قابل تحمل است.?
    بنابراين، هر كسي رنج‌هايش را در سبدي جمع كرد، و همه به معبد رسيدند. همه بسيار خوشحال به نظر مي‌رسيدند كه سرانجام دعاهاي‌شان مستجاب شده بود.
    و آنگاه خداوند فرمود: ?سبدهايتان را كنار ديوار بگذاريد.? همه سبدهايشان را كنار ديوار گذاشتند. سپس خداوند فرمود: ?حالا مي‌توانيد انتخاب كنيد. هر كسي مي‌تواند هر سبدي را كه مي‌خواهد بردارد.?
    صحنه‌ي شگفت‌انگيزي بود؛ مردي كه هميشه در حال دعا كردن و زاري بود، به سوي سبد خود شتافت، و پيش از آنكه هر كس ديگري بتواند آن را برگزيند، سبد را برداشت! اما او نيز شگفت‌زده بود، چون ديگران نيز به سوي سبدهاي خودشان شتافتند. همگي از انتخاب مجدد رنج خويش شادمان بودند. موضوع از چه قرار بود؟ براي نخستين بار، هر كس توانسته بود واقعيت بدبختي‌ها و رنج‌هاي ديگران را ببيند. _ سبدهاي ديگران نيز به همان بزرگي و يا حتي بزرگ‌تر از سبد خودشان بود!
    علاوه بر اين هر كس به رنج‌هاي خودش خو گرفته بود. كسي چه مي‌داند كه چگونه رنجي درون سبد ديگران است‌؟ دردسر چرا؟ حداقل رنج خودتان با شما آشناست، و شما به يكديگر عادت كرده‌ايد. ساليان بسيار اين رنج‌ها را تاب آورده‌ايد _ چرا چيزي ناشناخته را برگزينيد؟
    و همگي خوشحال و شادمان به خانه رفتند. هيچ چيزي تغيير نكرده بود، همه همان رنج‌ها را با خود برگردانده بودند، اما جملگي شاد بودند و لبخند مي‌زدند و از اين كه توانسته بودند سبد خود را باز آورند، لذت مي‌بردند.
    صبح آن شب، مرد ناراضي بار ديگر به درگاه خداوند دعا كرد و اين بار چنين گفت: ?براي اين رويا سپاسگزارم؛ ديگر هرگز درخواستي نخواهم كرد. هر آنچه را كه به من داده‌‌اي، براي من خوب است، بايد برايم خوب باشد و به همين سبب است كه آن را به من داده‌اي.?
/ 26 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يه بنده خدا

سلام اميدوارم که حالتون خوب باشه اين پستت هم مثل پستاي قبلي بسيار زيبا بود. براتون آرزوي موفقيت ميکنم. من هم آپ هستم وقت کردي پيشم بيا

بفرما

می‌گن: الحمدلله علی کل حال ولی ايمان داشتن به اون قسمت دومش خيلی سخته

مهرانگيز

نيلوفر جان اولين بار است که و بلاگت را ديدم از خواندن داستانت لذت بردم بايد بگم خواست خدا هرچه که باشد از خواست بنداش مقدمتر است چون در آن حکمتی است که اگر برای ما هم روشن بشود ما هم سبد خودمان را برمی داريم و خدارا هم هزاران بار شکر می کنيم . در هر حال از اينکه بلاگت را ديدم خوشحالم حتما در اين هم حکمتی است خوشحال می شوم به من هم سربزنی .

TiTi

وبلاگ اختصاصي تيري آنري با فرا رسيدن جام جهاني امکان دانلود گلهاي جام جهاني رو به بينندگان عزيز مي دهد. هم چنين قادر خواهيد بود که اخبار مهم جام و کليپهاي ورزشي توپ رو در اين وبلاگ مشاهده کنيد. اين وبلاگ يکي از بزرگترين و به روزترين وبلاگ هاي مرتبط با فوتبال و جام جهاني است. ما منتظر حضور سبز شما در اين وبلاگ هستيم. در ضمن اين وبلاگ با تمامي وبلاگها حاضر به تبادل لينک و لوگو است. در صورت تمايل در قسمت نظرات آخرين پست در خواست خود را ذکر نماييد. مطمون باشيد پشيمان نخواهيد شد. "قبلا" از حضور شما در اين وبلاگ سپاسگذاريم." با تشکر مديريت وبلاگ

گربه وحشی

خو گرفتن و عادت کردن به هرچيزی...اين چيزيه که توی زندگی ما آدمها و دور تکراره

يه بنده خدا

سلام خوشال شدم اومدی بازم بیا منم اپ هستم یا حق

گرگ صحرا

مدیتیشن جوابگوی اکثر مشگلات است.‌

دريا

تو هم درگير امتحانايی که اپ نميکنی؟ کجايی خانومی؟ حالت خوبه؟

niloo

همه کارای دنيا برای رسيدن به خداست... خوش حال می شم به بلاگم سر بزنی