تب

سلام دوستان خوب و مهربونم

انشاله که همیشه خوب و سالم باشین.

اومدم تا برای کسانی که مثل من هیچ برخورد جدی ای با تب نداشتن چندتا از تجربه هام رو بگم. انشاله که گرفتارش نشین ولی شاید روزی به کار اومد.

اول اینکه لطفا و همیشه یه درجه تب خوب خونه داشته باشین.

دوم اینکه به جز قطره استامینوفن شربت استامینوفن - شربت بروفن - و شیاف استامینوفن مخصوص کودکان در منزل داشته باشین. باورتون میشه من نمیدونستم این تب برها وجود دارن.

سوم بر خلاف اونچه توی اینترنت زدن که تب 38/3 یا در جای دیگه 38/8 رو زمان مراجعه به دکتر اعلام کرده زحمت بکشید قبل از اینکه تب بچه به 38 درجه برسه بچه رو به درمونگاه برسونید.

البته قبلش پاشویه اش کنید..  حالا این پاشویه بر خلاف اونچه که از بچگی دیدم و یا حتی توی فیلم ها دیدیم شستن و سرد کردن پاها نیست. مرکز حرارت بدن کف سر و پشت گردن هست. اینا رو باید خنک کنید و پاها و شکم و سایر جاها در درجه های بعدی. 

و چهارم اینکه همونطوری که رئیس بزرگ فرمودن دیازپام 2 میلی گرم هم در منزل داشته باشید. در صورت تب بالای 38 درجه هر 12 ساعت 1 قرص در آب یا شیر یا آبمیوه حل کنید و به دلبندتون بدین بخوره تا تشنج نکنه.

وقتی بچه رو با تب بالا به درمونگاه میبریم آمپول این قرص رو برای جلوگیری از تشنج به بچه تزریق میکنن.

در آخر... اگر فاصله شما تا دکتر زیاده لطفا یه دستمال آبگیر بزرگ و یک بطری آب سرد داشته باشین تا در طول مسیر دمای بچه رو پایین نگه دارین. من اگر این یکی رو اون روز همراهم نبود نمیدونم در طول اون 6 ساعت تا بیان به جاوید دارو بزنن چی میشد.

پایدار و سلامت باشین.

/ 5 نظر / 23 بازدید
خريد شارژ

سلام خريد شارژ ايرانسل خريد شارژ همراه اول خريد شارژ رايتل و تاليا با روش هاي جديد و سريع به سايت ما سر بزنيد و با خريد شارژ در قرعه کشي روزانه شارژ شرکت کنيد *789*780# www.usharj.com

نمايشگاه هاست hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran با تشکر[گل]

مموی عطربرنج

ایشالا که هیچ مادری این روز رو تجربه نکنه! دکتر جانمان می گفت 37/8 نگران کننده ست و بچه رو باید برسونید دکتر. ایشالا که جاوید هم بهتر شده باشه...

غزل

من میفهمم شما چی کشیدین منم سه روز پسرم تب داشتتت

رئیس بزرگ

امیدوارم که توصیه هاتون خیلی دیر به دیر به درد مادرهای عزیز بخوره یعنی کوچولو هشون زیاد تب نکنند ولی چاره ای نیست و باید همیشه آماده بود [گل]